Strona głównaITJaki hosting dla strony na WordPressie?

Jaki hosting dla strony na WordPressie?

WordPress to bez cienia wątpliwości najpopularniejszy system CMS. Co ciekawe, szacuje się, że nawet ponad 30% wszystkich stron na całym świecie jest oparty o ten konkretny system CMS. Jeśli więc planujesz założyć stronę na WordPressie to pewnie podobnie jak miliony ludzi na całym świecie zastanawiasz się jak dobrać hosting by pasował do wymagań popularnego WP W niniejszym artykule zdradzamy kilka wskazówek, na które niuanse techniczne warto zwrócić uwagę. 

Hosting dla WordPressa powinien obsługiwać PHP oraz MySQL

Jeżeli jesteś (lub planujesz być) użytkownikiem najpopularniejszego systemu CMS to masz nieco ułatwione zadanie, gdyż większość środowisk hostingowych jest zgodnych z wymaganiami WP.

WordPress jest napisany w języku PHP oraz wykorzystuje bazę MySQL. Dlatego niezbędny będzie PHP (od wersji 5.2 w górę) oraz MySQL (5.0.15 w górę). Ponadto, warto zwrócić uwagę czy hosting ma wsparcie HTTPS, moduł Appache Mod_rewrtie oraz rozszerzony backup.

Wydajność oraz parametry techniczne powinny być dopasowana do wymagań strony

Poza kwestiami technicznymi oczywiście nie bez znaczenia pozostają kwestie wydajnościowe. Instalacja nawet mało rozbudowanej strony na WordPressie może zająć kilka gigabajtów, dlatego dobrze w momencie zakupu dobrze kupić pakiet, który zapewni trochę wolnej przestrzeni, w razie, gdyby strona miała się rozrastać w przyszłości. Ponadto, nie bez znaczenia pozostaje moc obliczeniowa oraz transfer i przepustowość danych. W przypadku początkujących stron i małym ruchu nie trzeba się za bardzo tymi kwestiami przejmować, jednak gdy ruch zaczyna się zwiększać to zdecydowanie są to kluczowe kwestie wpływające na bezawaryjne oraz szybkie działanie strony internetowej.

Mimo, że z pozoru wybór hostingu może się wydawać skomplikowanym zadaniem to jednak należy pamiętać, że większość usługodawców oferuje hosting, który jest dopasowany to wymagań WordPressa, w związku z czym postawienie prostej strony typu wizytówka nie powinno być jakimkolwiek problemem. Jeśli jednak przewidujemy nieco większy ruch na stronie lub planujemy postawić nieco bardziej rozbudowaną witrynę (np. sklep internetowy działający na WordPressie) to w takim wypadku warto zasięgnąć porady u specjalisty.

Więcej na temat wyboru hostingu na https://hostinghouse.pl/tani-hosting-wordpress

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne