Uniwersalne wskazówki, jak należy dbać o telefon komorkowy

0
52

Czy wiedziałeś, że statystycznie najczęściej spotykaną usterką jest pęknięty ekran? Czasem dzieje się tak samoistnie, a czasem… z winy użytkownika. Niektórych napraw można dokonać samemu, jednak pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc doświadczony serwis – niezależnie od wybranej przez Ciebie marki smartfona. No i niezależnie od ceny za sprzęt, ponieważ każda rzecz martwa lubi się czasem popsuć.

Zadbaj o regularne czyszczenie i dbaj o swój telefon

Niezależnie od wybranej przez Ciebie marki, jasne jest to, że bez regularnego czyszczenia nawet najbardziej topowy smartfon szybko odmówi posłuszeństwa. Warto w tym wypadku poświęcić kilka chwil na usunięcie danych, które od X lat zalegają w pamięci systemowej. Pierwszy lepszy poradnik powie Ci, aby zainstalować zewnętrzną aplikację do czyszczenia zbędnych rzeczy – możesz o tym zapomnieć. No, chyba że lubisz tracking i nieustanny odgłos powiadomień systemowych. Pamiętaj, że to użytkownik jest najlepszą „aplikacją” do Twojego telefonu.

A może korzystasz z telefonów Xiaomi? W takim wypadku możesz pokusić się o wykorzystanie autorskiej nakładki systemowej, która sama w sobie zawiera szereg różnorodnych funkcji. Oczywiście aplikacja nie naprawi błędów typu szybko drenująca się bateria, uszkodzony mikrofon i głośnik lub samoistne restartowanie urządzenia. W takim wypadku warto skorzystać z pomocy doświadczonego serwisu telefonów komórkowych. Ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie.

W razie potrzeby oddaj telefon w fachowe ręce

Kiedy samodzielne próby naprawy spełzną na niczym, to nadeszła pora na serwis tym razem profesjonalny. Wielu fachowców mówi, że ich klienci często zapominają o stworzeniu kopii zapasowej danych lub wykasowaniu wrażliwych treści. Dlatego, zanim zdecydujesz się oddać smartfon w ręce fachowców, to pamiętaj, aby przede wszystkim zadbać o skopiowanie ważnych dla Ciebie rzeczy. Dobrym pomysłem będzie też wylogowanie się ze wszelkich kont społecznościowych i Google (jeśli takowe prowadzisz), bo bez tego serwisowanie będzie po prostu niemożliwe. Zdejmij też z urządzenia wszelkie dodatkowe elementy, które mogą dodatkowo utrudnić naprawy.

Pamiętaj, że wybór salonu też ma znaczenie. Warto zasięgnąć opinii znajomych lub zapoznać się dokładnie z ofertą i cennikiem danego salonu. No i zapamiętaj, że wbrew wszelkim opiniom, o części do Xiaomi obecnie jest bardzo łatwo, więc na efekty prac serwisowych nie będziesz pewnie musiał długo czekać.

Więcej na temat serwisowania telefonów komórkowych na https://www.telefonarium.pl/serwis-xiaomi-wroclaw-naprawa-telefonu-xiaomi-wroclaw