Smartwatch – nie tylko zegarek

0
27

Smartwatche przebojem wdarły się do głównego nurtu zainteresowań osób korzystających z nowoczesnej elektroniki. Jeszcze niecałą dekadę temu naręczne urządzenie łączące w sobie tyle funkcji, co współczesny inteligentny zegarek było raczej w sferze marzeń potencjalnych użytkowników. Podobne urządzenia może i pojawiały się w filmach, używane przez tajnych agentów czy bohaterów z przyszłości, jednak próżno było szukać podobnych rozwiązań na rynku. Smartfony już dawno posiadały niezliczone funkcje – jednak nie zostały one wszystkie zmieszczone w obudowie, którą można by nosić na nadgarstku. Były zegarki z kalendarzem, z listą kontaktów czy pozwalające na notatki lub śledzenie pozycji za pomocą odbioru sygnału GPS, jednak nie potrafiły one łączyć wszystkich tych funkcji i pozwolić na wygodną obsługę za pomocą ekranu dotykowego. Dopiero rozwój elektroniki drugiej dekady XXI wieku pozwolił na zaproponowanie konsumentom prawdziwych smartwatchy.

Do czego używamy inteligentnego zegarka?

Wielość funkcji dzisiejszego smartwatcha pozwala na obsługę za pomocą dotyku (oraz przycisków fizycznych, jak w tradycyjnym zegarku). Po sparowaniu przez Bluetooth ze smartfonem można korzystać z jego głośnika i mikrofonu do rozmów, a w przypadku uprawiania sportu na świeżym powietrzu – z lokalizacji GPS. Podczas aktywności fizycznej przyda się monitorowanie tętna i saturacji, a wszystko to nie powinno zbyt szybko wyczerpywać baterii tak, by ładowanie urządzenia nie musiało się odbywać zbyt często. Przydatna jest także pojemna pamięć, by po podłączeniu bezprzewodowych słuchawek można było słuchać muzyki bez konieczności korzystania ze smartfonu. Dobrze, by zegarek nie był zbyt duży, bo może to negatywnie wpływać na komfort jego noszenia. Dla dopasowania do stylu użytkownika przydatny jest wybór różnych tarcz wskazujących prócz aktualnego czasu także inne, liczne parametry. Poszukując urządzenia spełniającego takie warunki możemy trafić na Huawei Watch GT 2 42mm smartwatch gold.

Dużo za niską cenę?

Mając spore wymagania możemy spodziewać się wysokiej ceny ich spełnienia. Jednak, jeśli przyjrzymy się produktowi marki Huawei okaże się, że za cenę dużo niższą niż u konkurencji otrzymamy to samo, w dodatku z bardzo ładnej (złotej) i niezwykle smukłej (42mm szerokości tarczy) obudowie. Urządzenie może być z przyjemnością noszone przez osobę posiadającą delikatny nadgarstek i to bez ładowania nawet do 14 dni. Podczas aktywności sportowej zmierzy tętno i natlenienie krwi. Pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych i słuchanie muzyki we współpracy odpowiednio ze smartfonem i słuchawkami bezprzewodowymi. Huawei Watch GT 2 42mm smartwatch gold łączy w sobie elegancję i funkcjonalność za zaskakująco niską cenę. Będzie współpracować z Androidem oraz iOS i pozwoli na używanie pod wodą. W dodatku obsługuje powiadomienia różnych aplikacji. Niestety nie posiada łączności Wi-Fi, NFC oraz możliwości instalowania aplikacji, jednak jego istniejące funkcjonalności pozwolą zapomnieć o tej niedogodności. Brak możliwości płatności zbliżeniowych może być zrekompensowany choćby poprzez przyjemność korzystania z czytelnego, dużego (1,39”) ekranu o rozdzielczości 454×454 pikseli. Jest to ciekawa alternatywa dla droższych urządzeń tego typu.